• OPEN MODELS
 • CHARAKTERISTIKA Kalina Cross

  JEDNODUCHO PRAKTICKÁ

  LADA 2194 CROSS je päťdverový dvojpriestorový MESTSKÝ CROSSOVER, váš všestranný spoločník do každej situácie a to ako v mestskej džungli tak aj za jej hranicami.

  LADA Kalina Cross je bez najmenších pochybností všestranné vozidlo, ktoré je prispôsobené na zložité cesty.

  Z tohto dôvodu má automobil zvýšenú svetlú výškou, upravené bezpečnostné charakteristiky, jedinečne navrhnutý interiér a tým v teréne stabilnejšie jazdné vlastnosti.

  A samozrejme rozmery modelu LADA Kalina Cross zaisťujú vozidlu výhodu pri parkovaní v stiesnených mestských podmienkach.

  VÝKONNÝ V TERÉNE

  LADA Kalina Сross je vozidlo, ktoré zadefinovalo nové štandardy v kategórii automobil do terénu a do mesta.

  Naše predstavy o účinnosti a spoľahlivosti na ceste v teréne vychádzajú z dlhodobých skúseností - svetlá výška je 23 mm, vyššia ako kedykoľvek predtým, a to všetko vďaka špeciálne upravenému zaveseniu vozidla.

  Moderné nastavenie zavesenia a odpruženia automobilu zlepšili stabilitu vozidla v terénu a presnosť riadenia a ovládania na zložitej ceste.

  LADA Kalina Cross dostala vysoké známky hodnotenia počas skúšok od významných svetových odborníkov.

  DIZAJN

  Predná časť vozidlá má dizajn moderných crossoverov a vo všeobecnosti dizajn vozidla odráža vysoké schopnosti modelu Kalina Cross.

  Dojem umocňuje zdvihnutý podvozok a ochranné bezpečnostné plastové pokrytie karosérie vozidla.

  Dizajn vozidla LADA Kalina sa vo všeobecnosti vyznačuje geometrickou presnosťou línií, ktoré mu dávajú dojem ľahkosti a dravosti.

  Elegantné predné a zadné svetlá, vkusné obloženie chladiča s mohutným firemným logom, otvorené oblúky predných a zadných kolies umocňujú pocit ľahkosti a zároveň robustnosti.

  ŠPECIFIKÁCIA

  Dynamická verzia so šestnásťventilovou hlavou motora sa vyrovná najmodernejším svetovým značkám. Motor je vybavený viacbodovým vstrekovaním paliva a riadiacou jednotkou BOSCH, zodpovedá medzinárodným normám a zároveň sa vyznačuje vysokým výkonom a stabilne nízkou spotrebou paliva.

  Karoséria využíva súčiastky z pozinkovanej ocele, čo zabezpečuje dobré antikorózne vlastnosti. Automobily LADA zodpovedajú európskym bezpečnostným štandardom, karoséria je konštruovaná tak, aby v prípade nárazu pohltila prevažnú časť energie a cielene ju rozdelila.

  Za svoju históriu tento automobil dokázal, že princípy založené 30 rokov dozadu sú stále aktuálne: unikátna priechodnosť, spoľahlivosť a jednoduchosť údržby.